چگونه در محل کار آرام باشیم؟

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما


محل کار می تواند یک مکان استرس زا باشد. اضطراب، تعارض، مدیریت بد، کار زیاد و بیشتر می تواند سبب سرخوردگی و انواع دیگر از پریشانی ها شود. خوشبختانه، شما می توانید اقداماتی برای کمک به آرامش خود انجام دهید. اول، یک لحظه بر روی تنفس خود تمرکز کنید و با بدن خود تعامل کنید. به طور مشابه، تحریک حواس سبب ، اثر مثبت بر روی خلق و خوی شما می شود.در نهایت، یک تعداد انگشت شمار از راه های دیگر برای تنظیم طرز فکر شما نیز می تواند به آرامش شما در محل کارتان  کمک کند.


روش یک از سه:

آرامش بدن

۱- کم کردن سرعت تنفس

تنفس عمیق، اندازه گیری شده می تواند ذهن و بدن را بطور قابل توجهی آرام کند. اگر شما در جایی با حفظ حریم خصوصی نشسته اید، دست خود را بر روی شکم قرار داده و نفس خود را برای پنج ثانیه عمیق تر کنید. تنفس به اندازه کافی عمیق باشد تا دست شما بالا بیاید. پس از یک وقفه، به آرامی بازدم کنید تا زمانی که دیگر هیچ هوایی در شش ها باقی نماند.

بر روی تنفس از طریق بینی و بازدم از طریق دهان تمرکز کنید.

اگر شما در حضور دیگران هستید، به سادگی با ذهن خود تا پنج شماره کنید در حالی که دم می کنید، و تا پنج برای بازدم این کار را انجام دهید.

سعی کنید فقط در مورد نفس خود فکر کنید ، افکار دیگر را بدون ارزیابی رها کنید.


۲- با بدن خود در اتاق کارتان تعامل کنید

اگر شما قادر به ترک محل کار خود نیستید، بایستید و برای یک لحظه کشش انجام دهید. شما همچنین می توانید سر، شانه و مچ پا را در حالی که نشسته اید بچرخانید. تمرینات کشش عضلانی می تواند به آرامش شما کمک  کند.

بر روی یک عضله یا گروه از عضلات در یک زمان خاص تمرکز کنید. به عنوان مثال، با scrunching تمام عضلات صورت خود را منقبض کنید ،برای بیست ثانیه و به آرامی آنها را آزاد کنید.

پس از آن به گردن و قسمت های دیگر برسید و با انگشتان خود آن را حرکت دهید، و به همین ترتیب، تمام راه را با انگشتانتان انجام دهید.


۳- بالا بردن ضربان قلب

در صورت امکان، دزدکی بر روی راه پله برای یک یا دو ست بپرید. اندورفین که بدن در هنگام ورزش آزاد میکند می تواند یک اثر بالقوه در خلق و خوی  شما داشته باشند. حتی بهتر، برای زمان کوتاه، پیاده روی سریع انجام دهید.

یک پیاده روی کوتاه فرصتی برای نفس کشیدن، حرکت کردن ، و تحریک حواس شما را به صورت یک باره فراهم می کند.

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها